AktualnościKoncerty

Koncert Noworoczny – Nad Pięknym Modrym Dunajem

Bilety w cenie 20zł do nabycia w biurze CK oraz przed spektaklem

Przedstawiamy solistów, którzy wystąpią wraz z Maes – Kwartet podczas Koncertu Noworocznego „Nad pięknym modrym Dunajem” 27 stycznia na deskach sceny Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach:

Jolanta Kremer – sopran

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach u St. Marciniak – Gowarzewskiej. Zadebiutowała rolą Wiktorii w operetce P. Ábraháma „Wiktoria i jej huzar” w 1993 roku w Operetce Śląskiej w Gliwicach. Laureatka Nagrody Artystycznej Dyrektora GTM za sezon 2002/2003 oraz Nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie kultury za rok 2003. W realiacjach Śląskiej Operetki Kameralnej śpiewa partie Rozalindy w Zemście nietoperza, Hanny Glawari w „Wesołej wdówce” i Sylwii Verescu w „Księżniczce czardasza.

Joanna Iwaszkiewicz – mezzosopran

Absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach u Agaty Kobierskiej. Debiutowała przed rozpoczęciem studiów w Requiem W.A.Mozarta w Paryżu. Dwukrotna finalistka (2002 i 2004) Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Trnawie na Słowacji. II nagroda (pierwszej nie przyznano) VI Konkursu Słowiańskiej Muzyki Wokalnej w Katowicach. Finalistka VI Międzynarodowego Konkursu im. Stanisława Moniuszki w Warszawie /2007/, gdzie śpiewała z Orkiestrą Opery Narodowej. Jako solistka współpracuje z Filharmoniami – Śląską, Wałbrzyską, Zabrzańską, Zielonogórską, Operą Śląską i Krakowską. Laureatka /2004 r./ stypendium Marszałka Województwa Śląskiego.

Arkadiusz Dołęga – tenor

Śpiew solowy ukończył na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie J. Ballarina. W 1991 roku otrzymał stypendium Bachakademie w Stuttgarcie w klasie prof. A. Baldina. Występował na koncertach muzyki sakralnej w kraju i w Niemczech. Od 1992 roku solista Gliwickiego Teatru Muzycznego. Współpracuje i koncertuje z większością filharmonii, Operą i Operetką w Szczecinie. Współtworzy gliwicki zespół wokalny Sing Connection. W 2004 r. wystąpił z Al. Teligą na festiwalu „Viva il canto” w Cieszynie.

Patrycy Hauke – tenor

Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach.

Debiutował w 2004 r. jako Rudolf w „Cyganerii” G. Pucciniego. Obecnie jeden z czołowych solista Opery Śląskiej znany przede wszystkim z ról: Kamil de Rosillon – „Wesoła wdówka” Lehara, Beppo- „Pajace” R. Leoncavalla, Don Jose – „Carmen” G. Bizeta


Nadchodzące wydarzenia