Spektakl „Miłek-Opiłek, czyli o jednym takim co zjadł słońce”

8 listopada gościć będziemy Teatr Zacięcie z Gminny Ośrodek Kultury w Lubrzy z bajką edukacyjną „Miłek-Opiłek, czyli o jednym takim co zjadł słońce”.

Spektakl jest bajką dla dzieci, która ma pokazać młodemu widzowi, ku przestrodze, czym jest uzależnienie.

Tytułowego Miłka-Opiłka poznajemy podczas zabawy z innymi członkami zwierzęcej społeczności na jakiejś polanie, w jakimś lesie. Atmosfera panująca wśród owej społeczności jest bardzo przyjemna, jednak główny bohater czuje się wyobcowany. Ma wyjątkowo niskie poczucie własnej wartości, przez co wydaje mu się, że nie zasługuje na sympatię innych. Nie chcąc przyznać się do problemu ze sobą, obarcza winą leśnych towarzyszy, których nazywa nudnymi i cukierkowymi.

reżyseria: Piotr Charczuk

opracowanie muzyczne: Mateusz Dźwigała, Natalia Rygiel

lalki: Joanna Cebula, Liana Malinowska

występują: Laura Krzysztofek, Magdalena Michalec, Mikołaj Dumanowski, Piotr Charczuk, Mateusz Dźwigała, Maciej Zeman