Fotografia lotnicza Zbyszko Siemaszko

W ramach cyklu „Krajoznawcze spotkania w Centrum Kultury” zapraszamy do uczestnictwa w wernisażu wystawy fotografii Zbyszko Siemaszko – wybitnego fotografa okresu powojennego.

– Oprócz spotkania z rodziną fotografa, którzy przejęli rodzinne tradycje, będzie możliwość obejrzenia nigdzie niepublikowanych dotąd zdjęć Głuchołaz wykonanych z samolotu!

– Głuchołazy z lat 60 i 70-tych XX wieku całkowicie nie przypominają obecnego wyglądu miasta, o czym będzie można się przekonać.

– Filip Siemaszko – wnuk fotografa – wraz z żoną Anną, opowiedzą historię rodu, a także przybliżą wojenne losy rodziny, pobyt w partyzantce, wskażą powody przybycia do Polski z wileńszczyzny. Oczywiście opowiedzą również i o pobycie w … Głuchołazach, gdzie Zbyszko prowadził zakład fotograficzny. To tylko niektóre tematy … a będzie ich zdecydowanie więcej.

Organizatorzy wystawy:

Oddział Warszawski PTTK