AktualnościCentrum KulturyKoncertyPolecanePromowane

Koncert Mariusz Kalaga

Mariusz Kalaga – piosenkarz, wykonawca estradowy, obdarzony wspaniałym głosem, stąd często nazywany jest „Roy’em Orbisonem znad Wisły”.

W drugiej połowie lat 70 uczęszczał do Technikum Budowlanego w którym założył kabaret „Agrafka”. Równocześnie śpiewał także w grupach: „Buda Folk” i „Unisono”. Jest absolwentem:

Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – kierunek fizyka z astronomią, Akademii Pedagogicznej w Krakowie (praca magisterska z akustyki), Akademii Ekonomicznej w Katowicach – menadżer kultury (studia podyplomowe) oraz Wyższej Szkoły Biznesu – zarządzanie zasobami ludzkimi (studia podyplomowe).

Brał udział w wielu festiwalach i spektaklach muzycznych w kraju i za granicą: m.in. /Włochy, Francja, Algieria, Jugosławia, Turcja, Niemcy, Hiszpania, Austria, USA/.

Znany jest sympatykom muzyki country z prezentacji telewizyjnych programów na „Międzynarodowym Pikniku Country” w Mrągowie na którym jest stałym bywalcem. W 2013 roku obchodził tam okrągły Jubileusz XX lecia i z rąk Pani Burmistrz otrzymał tytuł „Honorowego Kowboja Miasta Mrągowa”. Dużą popularność zyskał także dzięki uczestnictwu w różnych programach telewizyjnych m.in. „Wakacyjna Trasa Dwójki” TVP 2, „Festiwal Weselnych Przebojów” w TV Polsat, w TVP Polonia, w TVP Rozrywka, „Gala Piosenki Biesiadnej”, „Imiennik Dwójki” – Zbigniewa Górnego oraz w autorskim programie „Przebojowe Smaki” i „Szlagierowa Lista Telewizji TVS”.

16 maja, godz.18:30

Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach

🎟 Bilety w cenie: 70 zł dostępne w biurze Centrum Kultury

(obowiązuje 50% zniżka z aktualną kartą „Gmina Głuchołazy Przyjazna dla Seniora” i „Gmina Głuchołazy Przyjazna dla Rodziny+”) oraz online na:
kupbilecik – https://tiny.pl/dx3lk


Nadchodzące wydarzenia