Muzyczna Wiosna 2023

Dnia 11 maja 2023 r. w sali widowiskowo – kinowej Centrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Głuchołazach odbył się XI OTWARTY PRZEGLĄD SOLISTÓW I ZESPOŁÓW MUZYCZNCH „MUZYCZNA WIOSNA”

Do części konkursowej zgłoszono: 8 solistów, 1 instrumentalistę i 6 zespołów w kategorii klas I – III szkół podstawowych, 13 solistów, 1 instrumentalistę i 4 zespoły w kategorii szkół podstawowych klas IV-VI, 1 solistę i 1 instrumentalistę w kategorii szkół podstawowych klas VII-VIII, 4 solistów w kategorii szkół ponadpodstawowych i 1 zespół w kategorii szkoły ponadpodstawowe/dorośli.

W komisji oceniającej zasiedli:

– Adam Dziurowski (przewodniczący) – nauczyciel, pedagog, animator wydarzeń kulturalnych i czasu wolnego dzieci i młodzieży, wieloletni dyrygent chóru „Capricolium”,

– Władysław Wojtyła – muzyk, pedagog, nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Jerzego Hellera w Głuchołazach, kapelmistrz Orkiestry Gór Opawskich w Głuchołazach,

– Ireneusz Wyród – wokalista, lider zespołu „OldRock”.

Realizacja przeglądu:

– Mariusz Lewicz (koordynacja) – instruktor ds. muzyki CK,

– Marta Landwójtowicz (koordynacja, oprawa graficzna) – instruktor ds. plastyki CK

– Tomasz Rakoczy (realizacja dźwięku i światła scenicznego) – realizator dźwięku CK

– Paulina Balcarczyk (prowadzenie) – wokalistka Studia Piosenki dla Dorosłych CK.

Po przesłuchaniu wszystkich uczestników wyłoniono zwycięzców tegorocznej edycji:

Kategoria soliści szkoły podstawowe kl. I-III

III miejsce – Antonina Mikłasz (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach, op. Joanna Szczeblowska)

II miejsce – Iga Węglowska (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 w Głuchołazach, op. Joanna Szczeblowska)

II miejsce – Amelia Żebrowski (Publiczna Szkoła Podstawowa SRWJ w Jarnołtówku)

I miejsce – Kacper Puślecki (Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach, op. Damian Szymański)

Kategoria zespoły szkoły podstawowe kl. I-III

III miejsce – Zespół „Pszczółki” (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuchołazach, op. Agnieszka Górniak -Rudecka)

III miejsce – Zespół „Biało – Czarni” (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuchołazach, op. Agnieszka Górniak -Rudecka)

II miejsce – Zespół „Uno Mini” (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Głuchołazach, op. Karolina Tomaszewska)

II miejsce – Zespół „Mali Odkrywcy” (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Głuchołazach, op. Jolanta Midor)

I miejsce – Zespół „Wniebogłosy” (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie, op. Renata Meres)